Svědectví Jima Caviezela – představitele Krista ve filmu Umučení Krista od Mela Gibsona

Líbí se mi film Umučení Krista od Mela Gibsona. Mimo jiné proto, že Jim Caviezel zahrál Ježíše skutečně mistrovsky. Jakoby se v něm člověk setkal se samotným Kristem. Když jsem na Youtube shlédl svědectví tohoto herce, pochopil jsem. Je to velmi silné. Posuďte sami: zde: a zde:

Jacques Philippe ve své knize Najít si čas pro Boha píše, že středem Ježíšova lidství je jeho probodené srdce. Proto bylo otevřeno, aby se na nás mohla vylít Boží láska a abychom měli přístup k Bohu. Toto vylití Kristovy lásky ale nemůžeme skutečně přijmout, pokud se v našem srdci také neotevře rána. Jako v srdci Mariině.

Jim Caviezel ve filmu nebyl jen herec. Skrze svou modlitbu a přijetí utrpení byl spojen Kristovým utrpením, byl spojen s Ním. A tak v něm lidé mohli vidět Krista – jak o to prosil.

A o tom je lidský život. O tom je smysl utrpení. Bez něj jsme více či méně jen herci, kteří si hrají na křesťany. A právě přijetí kříže nás hlouběji spojuje s Kristem. Stáváme se opravdovými.

Přeji vám požehnané Velikonoce a radost z Kristova zmrtvýchvstání   O. Radek